Naše vlna

Merino vlna, ze které vyrábíme naše svetry, je takzvaný blend. Nepochází tedy z jedné lokality, ale je směsí těch nejlepších vláken z Nového Zélandu, Austrálie a Jižní Ameriky. My vlnu nakupujeme již obarvenou z přádelny v italském městě Biella, kousek od Turína. Po překročení českých hranic končí dlouhá cesta merino vlny. Veškerá výroba probíhá v Česku.

Proč jsme pro naše svetry vybrali 100% merino vlnu? Nemáme rádi kompromisy. Merino vlna je jemná a lehká. Nekouše. Díky své struktuře zamezuje šíření bakterií, takže ani při delším používání nesmrdí. Výborně pohlcuje vlhkost a udržuje tak pocit sucha a tepla.

Certifikace

RWS-Responsible Wool Standard

GRS – Global Recycle Standard

Další certifikace

  1. Öko-Tex Standard 100

Mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Byl vyvinut v roce 1992.

  1. Tessile e Salute Association = Asociace pro textil a zdraví

Náš italský producent je členem asociace pro textil a zdraví, která byla založena v roce 2001, stojí po boku spotřebitelů, aby chránila značku Made in Italy, zabývá se ekotoxikologií v textilním a módním odvětví.

  1. Alperia

Důkaz udržitelnosti v oblasti energie. Při produkci naší vlny je využita 100% certifikovaná obnovitelná energie vyrobená ve vodních elektrárnách – Itálie, jižní Tyrolsko.

  1. Association of wool textile laboratories – Interwoollabs (Mezinárodní asociace textilních laboratoří pro vlnu)

Náš producent je držitelem prestižního kalibračního razítka a certifikátu INTERWOOLLABS.

  1. 4Sustainability 

Od roku 2019 se navíc v celém výrobním procesu uplatňuje protokol Chemical Management 4sustainability® pro eliminaci toxických a škodlivých látek. 

  1. The Woolmark Company

OBSAH VLNY – Hodnotíme obsah vláken, abychom ověřili, že složky výrobku odpovídají tomu, co uvádějí.

STÁLOBAREVNOST NA SVĚTLE – Vlnu vystavujeme nejtvrdšímu světlu – až na 10 hodin – abychom zajistili stálost barev.

DURABILITY – Tuto vlnu vystavujeme extrémním tlakům – tlačíme, taháme a natahujeme ji až na hranice fyzikálních možností – abychom změřili její pevnost. 

TESTOVÁNÍ PRÁDLA – Tuto vlnu pereme aby se nesrazila a neztratila tvar.

STÁLOBAREVNOST VŮČI KAPALINĚ – Vezmeme tuto vlnu a intenzivně ji otestujeme na kapalinách, se kterými se běžně setkává po celou dobu své životnosti.

  1. Sustainable Development Goals United nations

Náš producent vlny se zavázal k dodržování 17 rozvojových cílů Spojených národů.